facebook_logo_black.png
twitter-logo-image-2-839250783-84695.png
google_plus_logo_wallpaper.png
Nokia-Logo-Blue.jpg
JANŠIMEK.jpg

WINDOWS PHONE 8- DOLADĚNÝ SYSTÉM

Mirosoft včera představil WP8, podle mého názoru vyslyšel snad všechny stížnosti, protože teď si lidé stěžují pouze ne to, že to změnili. WP8 presetovali v 8 změnách. Zde je seznam všech změn.
252236_370292826366072_313929922_n.jpg
Zásadní je tzv. shared core, tedy sdílené jádro s "velkými" Windows 8. To je logická cesta, jak celý ekosystém uvést v život. Starší WP vycházely z prastarých Windows CE. Už jenom díky této propojenosti získá systém nad ostatními výhodu (krrom Iphonu)
wp-summit-0082.jpg
wp-summit-0574.jpg
wp-summit-0101.jpg
Systém již bude podporovat dvou a více jádrové procesory, maximálně ale 64jader (že by tentorok měli něco s tímtopočtem jader předevést??) Všechny by, ale měli být od Qualcommu. 
wp-summit-0108.jpg
wp-summit-0820.jpg
Konečně do WP připlula podpora 720p displejů, ale dále ještě podporuje ještě WVGA a WXGA.
Ovšem, hned se začalo spekulovat, proč tam není podpora rovnou full HD displejů. Odpověď je jasná. Zatím na to nejsou baterie, protože full HD displej by dnešní placky ,,vycucnul" během tří hodin.
wp-summit-0111.jpg
A konečně WP podporují paměťové karty!! Hurá!! Dokonce stojí za zmínku i to, že by mohly být až 128GB ,protože když se na prezentaci řeklo ,že bude podporovat microSDkarty o kapacitě 2GB a víc, maximum ovšem neprozradili.
wp-summit-0123.jpg
Další novinkou je zabudovaný Internet Explorer 10. HTML renderuje stejně jako destkop. Podle Microsoftu je jejich prohlížeč daleko rychlejší než ostatní.
wp-summit-0139.jpg
Microsoft pustí do systému tzv. "native code developers". Také vývojáři z jiných platforem budou mít jednodušší práci při portování aplikací do WP8.
Do WP8 přichází nativní podpora NFC. Nejen pro hraní s příslušenstvím, ale včetně tzv. "secure elementu" na SIM kartě pro bezkontaktní zabezpečené platby.
Tato služba se nazývá Mobile Wallet a Microsoft na ní spolupracuje s několika světovými operátory, prvním bude podle očekávání Orange ve Francii (první WP mobil s NFC je totiž Nokia Lumia 610 speciálně upravená pro Orange).
Aplikace mobilní peněženky bude přímo součástí prostředí Metro, do každého WP8 mobilu přibude Wallet Hub. Jak to bude fungovat, ale zůstává tršoku záhadou.
Nokia Mapy budou přímo integrované do sytému. Nokia tím přichází o jednu z výhod, ale myslím, že si stejně bude poíád lepší koupit Nokii s WP8, protože jak řekl Elop ,,možná Lumie dostanou upgrade na wp8," v jednom dopise.
wp-summit-0198.jpg
Několik nových funkcí pro bussinesmany: šifrování, Secure Boot a další. K tomu samozřejmě známý balík Office.
největším překvapením večera se stala nová domovská obrazovka, která ztratila svůj zlatý řez, jak se říkalo nevyužitému pruhu. Podívejte se na obrázky, jak to teď bude vypadat.
wp-summit-0264.jpg
Živé dlaždice na pohotovostní ploše budou moci nabývat různých velikostí (tří čtvercových a dvou obdélníkových). Uživatel může měnit velikost u libovolných dlaždic.
Starší telefony si tohoto systému moc(možná) neužijí, Nokie možná, ale ostatní určitě ne.
Dostanou pouze WP7.8, který bude mít pouze novou domovskou obrazpvku.
NOKIABLOG717 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one