facebook_logo_black.png
twitter-logo-image-2-839250783-84695.png
google_plus_logo_wallpaper.png
Nokia-Logo-Blue.jpg
JANŠIMEK.jpg

PRO A PROTI- NOKIA LUMIA 620

Nokia na našem trhu nedávno začala prodávat další model s WP 8, který na rozdíl od předražené 920 a 820 vyrukoval s příjemnou cenou- 5990 korun. Telefon má přitom parametry modelů, které patří do vyšší střední třídy.

nokia-lumia-620-smartphone.jpg

Telefon má docela vysoké ambice stát se hitem, tak si pojďme nejdříve popsat pozitiva telefonu oproti ostatním modelům v dané cenové kategorii.

Design

Nokia Lumia 620 je malý kompaktní telefon s 3,8 palcovým displejem. Má výměnné pestrobarevné kryty vyrobené z polykarbonátu. Na zadní straně se usadil fotoaparát s led diodou a nalezneme zde i výstup reproduktoru, který hraje opravdu dobře. Na spodní straně nalezneme microUSB konektor, který je trošku zapuštěný do ostře vyřezaného těla. Napravo se usadily tři tlačítka- regulace hlasitosti, zámek displeje a dvoupolohová spoušť fotoaparátu. Levá strana je prázdná. Na horní straně je 3,5mm Jack pro sluchátka. Přední stranu kryje tvrzené sklo. Pod displejem jsou tři tlačítka typická pro WP a nad ním nalezneme logo výrobce, VGA kamerku a senzory jasu. Led dioda chybí.

nokia-lumia-620-windows-phone-8-review-0.jpg
nokia-lumia-620-9-800x532.jpg

Obsah balení

Obsah balelní je spíše chudší. Po otevření na vás vykoukne telefon. Poté vyndáte příručku čítajíc asi 50 stran a nakonec sluchátka a nabíječku s microUSB kabelem. To vše je zabaleno v typické modré Nokiacké krabičce.

8476839584_45cc98c51a_z.jpg

Hardware

V telefonu tepe 2 jádrový procesor taktovaný na 1ghz a vše je dopněné o 512mb RAM. Pro telfon v podstatě neexistuje aplikace, se kterou by měl problém. Jen u některých si budete muset na spuštění počkat o něco déle než u vlajkových lodí.

Uvnitř je baterie o kapacitě 1450mAh. Na krytu nalezneme konektor pro NFC.Pamět má 8GB a je rozšiřitelná o paměťové karty. Displej je typu LCD IPS podpořený o technologii Clearblack. Fotoaparát má rozlišení 5mp a zvládne natáčet HD videa s rychlostí 30 snímků za sekundu. VGA kamerka poslouží dobře pro videohovory. Fotoaparát samozřejmě zvládne automaticky ostřit

Nokia-Lumia-620-Performance.jpg

Software

V telefonu běhá operační systém WP8 obohacený Nokiácké prémiové aplikace jako je například cinemagraf, smartshoot apod. O mapách HERE snad není potřeba mluvit. City Lensuž umí daleko víc funkcí než na začátku. Nyní se pomocí něj můžete i navigovat, ale je to jen BETA verze, která telefon vybije během 2hodin.

Nechybí poslední aplikace #instawithlove která napodobuje instagram. Nokia prý bude podporovat telefon podle prodejnosti, minimálně však telfon dostane WP8.5 A 9.

Výhody

kompaktnost

rychlost sytému

bonusové aplikace

fotoaparát

VGA přední kamera

Výměnné kryty

NFC

MicroSD karty

Nevýhody

tloušťka

chybějící notifikační lišta

nemá bezdrátovédobíjení

NOKIABLOG717 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one