facebook_logo_black.png
twitter-logo-image-2-839250783-84695.png
google_plus_logo_wallpaper.png
Nokia-Logo-Blue.jpg
JANŠIMEK.jpg

PŘEŽIJE NOKIE?

Než napíši svůj názor tak sepíšu historii Nokie v krátkém sledu od Iphonu až k současnosti
nokia-lumia-920--92582.jpg
2007
Jak asi všichni víme, v tomto roce byl představen Iphone, což byla pro Nokii těžká rána- Jejich N95 nebyla technicky vyladěná, ale stejně ji Finové pustili do oběhu před Iphonem, který byl naprosto dodělaný a měl narozdíl od N95 intuivní prostředí.
2008
V tomto roce Nokia představila Nokia 5800, která sic byla dotyková, ale neměla ten správý sytém.
Nokia N97 byla takovou první předzvěstí Symbianu
NOKIA N8
Kdyby tímto telefonem šla přímo proti Iphonu, tak trh dnes není takový jaký je. Nokia N8 byl špičkový telefon, který přišel moc pozdě.
Telefon přišel se zvláštním Symbianem 3 a všude se mluvilo o nástupci Symbianu 4. Následovaly modely s naprosto stejnou výbavou a bohužel stejným rozlišením, které bylo již na tu dobu průměrné.
WINDOWS PHONE poprvé
Po vyměnění ředitele za Elopa se začaly dít věci, hned v Barceloně se představila nová strategie, naznačující konec Symbianu.
NOKIA N9, KDESI VE VĚTRU
Ještě pře Nokia worldem přišla Nokia N9 s operačním systémem MeeGo, jak to sním dopadlo všichni víme a pro ty kteří nevědí tak, vývoj skončil a z Nokie vyšla skupina lidí kolem MeeGa, ktzeří založili vlastní společnost. Zajímavé je, že Nokia přislíbila této firmě podporu.
LUMIA SERIES
V září přišli Lumie 800 a 710. V lednu a v únoru přišli 900 a 610.
Ovšem prodeje těchto telefonů navědčují, že to nebyla trefa do černého, protože sytém(wp7) měl závažné nedodělky a různé vlastnosti, které nikdo nechápal.
dsc000221-600x399.jpg
Nyní slyšíme o nové generaci Lůmií- Lumii 920 a 820, které již jsou konkurence schopné i proti Androidům a nabízejí další funkce, o kterých si jiné telefony mohou nechat jen zdát.Teď odpovím na otázku kterou jsem uvedl na začátku. Nokia přežije a jak to tak vypadá tak jí ktomu poměrně pomůže zariskování s WP, sice se to napoprvé nepovedlo, ale do nových telefonů přidala Nokia všechno co kdy vymyslela a za to ji chválím a DRŽÍM PALCE!!!!
NOKIABLOG717 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one