facebook_logo_black.png
twitter-logo-image-2-839250783-84695.png
google_plus_logo_wallpaper.png
Nokia-Logo-Blue.jpg
JANŠIMEK.jpg

NOKIA LUMIA 520- PRO A PROTI

Nokia Lumia 520 je nejlevnějším zástupcem Nokie s WP8. Pojďme se podívat na plusy a mínusy tohoto přístroje.

nokia-lumia-520-color-range-21.jpg

DESIGN

Design telefonu je podobný Lumii 720. Telefon má ostré hrany, ale směrem ke krajům je vše zaobleno. Telefon se díky tomu dobře drží. Tělo telefonu je vyrobeno z polykarbonátu v zářivých variantách. Zadní kryt musíte sundat pro zasunutí Microsim karty. MicroSD je zde také přítomné. Na zadní straně je fotoaparát s rozlišením 5 megapixelů, AF a schopností natáčet videa v HD. Po levé straně máme spoušť fotoaparátu, zamykací tlačítko a regulaci hlasitosti. Na horní straně je 3,5mm Jack pro sluchátka. Na spodní straně je MicroUSB konektor. Displej, který má 4 palce, kryje tvrzené sklíčko. Zpracování je typicky na skvělé úrovni.

nokia-lumia-520-l.jpg
images.jpg

OBSAHBALENÍ

Krabice není ničím zvláštní. Po otevření se vám ukáže telefon. Pod ním jsou uloženy manuály a vespod nalezneme nabíječku, MicroUSB kabel a pecková sluchátka, která svým výstupem nijak neoslní.

01.jpg

HARDWARE

Nokia Lumia 520 má dvoujádrový procesor Snapdragon S4 taktovaný na 1ghz. Dále má 512mb RAM, což plně dostačuje pro zvolený operační sytém. Vestavěná paměť má 8GB, z nichž můžete využít v některých případech až 6GB. Pomocí paměťových karet si můžete paměť rozšířit až o 64GB. Fotoaparát má již zmiňované rozlišení 5MP, autofokus a video natáčí v HD rozlišení. Chybí přisvětlovací LED dioda a fotky jsou za špatných podmínek špatné. Displej má 4 palce a rozlišení 800x480 pixelů. Je typu LCD IPS, ale celkový obraz vypadá velmi špatně z důvodu špatného krycího sklíčka displeje, u kterého má jedna z vrstev bíle odrazy, což zhoršuje nejen pozorovací úhly. Displej má technologii Super Sensitive touch. Baterie má kapacitu 1430mAh. Telefon udrží přes celý den naživu.

gsmarena_002.jpg

SOFTWARE

V Nokii Lumii 520 běhá operační systém Windows Phone 8, který Nokia obohacuje o skvělé aplikace. Samozřejmostí jsou mapové podklady v aplikaci HERE maps, bezplatná navigace v aplikaci HERE drive a rozšířená realita v aplikaciHERE Citylens. Nokia nezapoměla ani pro tento nejlevnější telefon uvolnit aplikace pro úpravu fotek, poslouchání hudby apod. Nokia nabízí dokonce aplikaci, díky které budte moct lépe hospodařit se svými daty uložených v telefonu a na SD kartě. Pro tuto Nokii bude samozřejmě dostupná aktualizace Nokia Lumia Amber, která přinese hodiny na zamykací obrazovku, FM rádio, větší úpravu systému a možná i lepší nastavení fotoaparátu.

Nokia Lumia je rozhodně zajimávým telefonem, který je podle mého názoru lepší volbou než telefony s mnohdy nepoužitelným Androidem. Za cenu 4290 korun to je velmi dobrý poměr cena/výkon. Telefon si můžete objednat na stránkách Nokie, nebo na jiném dalším e-shopu. Nejspíše si budete muset počkat, jelikož je všude vyprodaný.

VÝHODY

KVALITNÍ ZPRACOVÁNÍ

POMĚR CENA/VÝKON

RYCHLOST

VÝDRŽ

SUPERCITLIVÝ DISPLEJ

KOMPAKTNOST

NEVÝHODY

CHYBĚJÍCÍ LED DIODA

NEMÁ NFC

ŠPATNÁ ČITELNOST DISPLEJE


NOKIA Lumia 520 - barva Black

NOKIA Lumia 520 - barva Black

 cena: 4 290 Kč
 
 
NOKIA Lumia 520 - barva Cyan

NOKIA Lumia 520 - barva Cyan

 cena: 4 290 Kč
 
 
NOKIA Lumia 520 - barva White

NOKIA Lumia 520 - barva White

 cena: 4 290 Kč
 
 
NOKIA Lumia 520 - barva Yellow

NOKIA Lumia 520 - barva Yellow

 cena: 4 290 Kč
 
 
NOKIABLOG717 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one