facebook_logo_black.png
twitter-logo-image-2-839250783-84695.png
google_plus_logo_wallpaper.png
Nokia-Logo-Blue.jpg
JANŠIMEK.jpg

NOKIA LUMIA 1020- FOTOMOBIL JAK SE PATŘÍ

Nokia dnes představila Nokii Lumii 1020. Telefon, který má 41 megapixelový fotoaparát s Pureview technologií, OIS a spoustou aplikací.

BO5uWHQCIAAsnI8.jpg

Design telefonu je stejný jako u Nokie Lumie 920. Jen na zádech přibyl černý baťoh. Telefon je dokonce tenčí o několik desetin milimetru. V místě fotoaparátu má něco přes 13mm. Váhu Nokia dokázala zredukovat na 158 gramů. Nokia se bude prodávat ve 3 verzích- žluté, černé a bílé.

Displej je 4,5 palcový s HD rozlišením, krytý Gorilla Glass 3. Je technologie AMOLED a má maximální svítivost 650 nitů. Fotky na displeji uvidíte dbře i za slunečního světla. Procesory jsou v telefonu 2. První je normální Snapdragon S4+ taktovaný na 1,5ghz. Druhý je pouze pro fotky. Ten dokáže zpracovat miliardu pixelů za minutu. Pamět RAM má 2GB. Vestavěná paměť má 32GB. Verze pro operátora O2 by měla mít 64GB.

models_465.jpg
model3_465.jpg

Fotoaparát má rozlišení 41 megapixelů. Světelnost fotoaparátu je 2,2. Čoček vyrobených společností ZEISS je 6 a telefon má i optickou stabilizaci. Fotky jsou opravdu úžasné. Pro přisvětlení můžete použit xenonový blesk. Telefon dokáže vyfotit i dva snímky najednou. Jeden v plném rozlišení, druhý v převzorkovaných 5megapixelech. Při videu, které telefon nahrává v max fullHD při 30,5 snímků za sekundu, můžete fotit i 6x zazoomovat bez ztráty kvality. Tento telefon bude první, ke kterému bude dostupná aplikace Nokia ProCam. Díky ní si můžete upravit expozici, světelnost, kontrast, ISO a další. Pro sdílení těchto fotek rozdala Nokia vývojářům SDK pro tento telefon. Také představila aplikaci OGGO, která sdílí fotky na Instagram, Facebook, Twitter. Ve vyjmenování vývojářů, kteří mají již toto SDK nechyběl Flipboard ani Path.Nokia smaozřejmě nezapomněla ani na technologii Nokia Rich recording. Přední kamera má rozlišení 2 megapixely a natačí HD video.

xenon-freezing.png
needle-haystack.png
LB_7342.jpg
LB_7353.jpg

Telefon samotný nepodporuje bezdrátové dobíjení. K němu si musíte pořídit kryt. Baterie má kapacitu 2000mAh a můžete si ji rozšířit pomocí Nokia Camera Gripu, který Lumii přidá 1020mAh baterii a možnost uchycení do stativu. 

Nokia-Lumia-1020-with-Camera-Grip.jpg

Tohoto telefonu se dočkají nejdříve v Americe 26.července. U nás bychom se mohli dočkat na konci prázdnin za cenu kolem 15 000 korun. Jak se vám nový fotomobil od Nokie líbí? Pište do diskuze a těšte se na článek o fotoaparátu.

NOKIABLOG717 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one