facebook_logo_black.png
twitter-logo-image-2-839250783-84695.png
google_plus_logo_wallpaper.png
Nokia-Logo-Blue.jpg
JANŠIMEK.jpg

DISPLEJ NOKIE LUMIE 920- V ČEM JE VÝJIMEČNÝ

Když jsem slyšel poprvé o displeji v Nokii Lumii 920 s názvem Puremotion HD+, tak jsem si řekl, že to bude pouze merketingový tah ze strany Nokie. Ovšem postupem času jsem z tohoto přesvědčení ustuopil, protože to všechno krásně pasuje dohromady, jak se sami přesvědčíte.
nokia-lumia-920--92587.jpg
PUREMOTION HD+
Nejdříve si uvedeme fyzické parametry displeje. Ten má úhlopříčku 4.5 palce a HD rozlišení. Konkrétně jde o 768x 1280 pixelů, tedy o něco víc než je klasické HD rozlišení.
Hustota bodů na palec je 326 ppi. Technologie displeje je IPS LCD S technologií clearblack a vylepšenou kapacitní vrstvou displeje super sensitive touch.

Displej Lumie 920 má velmi rychlou odezvu a také dokáže obnovit obraz 60krát za sekundu bez ztráty kvality. Ostatní špičkové mobily by tuto frekvenci po hardwarové stránce zvládly, ale nemají speciální technologii overdrive což znamená pouze rychlejší odezvu displeje. Dnešní LCD panely mají odezvu 23 ms a víc, ale Nokia lumia 920 má odezvu pouhých 9ms.
iphone5display_vs_lumia920display_02-580x387.jpeg
TECHNOLOGIE CLEARBLACK
Pokud se jen trochu zajímáte o Nokie, tak musíte znát tuto technologii. Proč jí tady zmiňuji má za důvod to, že zde Nokia použila LCD panel oproti Amoled panelům známých ze Symbianů.
Technologie je v podstatě stejná až na nepatrné změny v polarizaci.
RUKAVICE A KAPACITNÍ DISPLEJ? S NOKIÍ LUMIÍ 920 ANO!
Toto je podle mě ta největší výhoda oproti konkurenčním telefonům, samozřejmě co se týče displeje.
Společnost Synaptics pro Lumii vyvinula technologii Super Sensitive Touch, postavenou na Clearpad Series 3, která výrazně zvyšuje citlivost displeje. Ten tak dokáže reagovat nejen na prsty v rukavici, ale i na prsty s dlouhými nehty. Displej automaticky rozpozná, jestli se ho dotýkáte holým prstem, rukavicí nebo nehtem a automaticky přizpůsobí citlivost. Telefon by tedy měl být tak „inteligentní", že pokud nám někdo zavolá, a my budeme mít telefon v kapse, hovor přijmeme až když se displeje dotkneme prstem a ne např. stehnem přes kapsu.
Jan Šimek
NOKIABLOG717 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one